792 260 190    ZADZWOŃ    796 507 740.

Aktualności

Rowerem po okolicy

Posted innnn: NEWS!

Jeśli jesteś amatorem jazdy na rowerze piękne okolice Nadliwia to miejsce w sam raz dla Ciebie.

Lubiący rekreacyjną jazdę na rowerze znajdą wiele spokojnych i malowniczych ścieżek pośród łąk, lasów oraz brzegiem rzeki Liwiec.

Wyczynowcy też znajdą coś dla siebie. Pełne górek, pagórków, piachów i błota bezdroża idealnie nadają się do wyczynowego uprawiania sportu.

W sąsiedztwie Nadliwia przebiegają dwa główne szlaki rowerowe naszego powiatu:

1. SZLAK ZIELONY „ZYGZAKIEM Z NATURĄ” – wiedzie malowniczymi drogami leśnymi przez pola i łąki. Jest miłą odskocznią od najbardziej uczęszczanych szlaków. Szlak rozpoczyna się wzdłuż obrzeża Nadbużańskiego Parku Narodowego. Jego przebieg przez tereny zielone prowadzi na południe gminy Jadów i Strachówka, a dalej wzdłuż gminy Poświętne do Wołomina i okolic.

2. SZLAK CZARNY „WZDŁUŻ RZEKI LIWIEC” – prezentuje piękno rzeki Liwiec, wzdłuż brzegu której został poprowadzony. Szlak doprowadzi do dwóch dużych kąpielisk oraz wielu „dzikich” zejść do wody i małych urokliwych plaż. Zaczyna się w północno- wschodnim krańcu powiatu wołomińskiego, a kończy w Paplinie, wychodząc wzdłuż rzeki na wschód poza obszar powiatu.

Przy szlakach znajdują się zadaszone wiaty ze stolikami, gdzie można odpocząć i zjeść posiłek oraz poczytać o naszych okolicach na tablicach i mapach informacyjno-edukacyjnych.

   6

ZAPRASZAMY NA ROWERY!!!